Simflat – 40 mg 80 mg – Yan Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Simflat ilacı etkilerine geçmeden önce şunu belirtmeliyiz ki, günümüzde birçok insan sindirim farklı sorunlardan ötürü sistemi problemleri yaşamaktadır. Bu sorunlardan birçoğu ilaç tedavisi ile giderilebilir ve insanların, sindirim sistemlerinin eskisi gibi çalışması sağlanabilir. Bu sebeple sindirim sorunlarına telaş etmeden, yanlış ilaç kullanmadan doktora danışmalı ve bu doğrultuda doktor tavsiyesiyle ilaca başlamalısınız. Bu alanda kullanılan ilaçlardan birisi de Simflat olup, oldukça etkili sonuçlar verir.
Peki, Simflat ne ilacı, neye iyi gelir? İşte bu sorular ve çok daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

simflat

Simflat Nedir?

Simflat; sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan, etken maddesi otilonyum bromür ve simetikon olan bir ilaçtır. Tablet olarak hastalara verilen bu ilaç, sindirim sisteminde yaşanan kabızlık, ishal ve benzer sorunlar için kullanılır. Ancak etken maddeleri sayesinde bağırsak tembelliği üzerinde çok daha etkili sonuçlar verdiği bilinir. Bundan dolayı bağırsak tembelliği söz konusu olduğunda, akla ilk gelen ilaç seçeneğinin Simflat film tablet olduğu söylenebilir.

İlacın etkisinin arkasında, içeriğindeki etken maddeler yatar. Özellikle otilonyum bromür adlı etken maddenin sindirim sisteminin çalışmasında aktif olarak görev yapması ve düz kaslar üzerinde kasılmaları engelleyici etkiye sahip olması, önemli bir detaydır. Bu etkileri sayesinde başta bağırsak tembelliği olmak üzere sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Simflat Ne İlacı

Sık sık sindirim sorunu yaşayanların yakından tanıdığı bu ilaca ilişkin merak edilen hususların başında Simflat ne ilacı ve neye iyi gelir soruları vardır. Öncelikle söz konusu ilacın sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanıldığının altının çizilmesi gerekir. Ancak Simflat 40 – 80 mg dozları, sindirim sistemindeki bütün sorunların tedavisi için geliştirilmemiştir. Bu ilaç; karında baskı, şişkinlik, bulantı, karın ağrısı, ishal ve kabızlık gibi sorunlarla karakterize olan irritabl bağırsak sendromu tedavisinde kullanılır. Bu hastalık aynı zamanda huzursuz bağırsak sendromu ve hassas bağırsak sendromu isimleriyle de bilinir. Toplumdaki görülme oranı ise %15’tir.

İrritabl bağırsak sendromu haricinde, hareket bozukluğu ve şişkinlikle karakterize olan diğer sindirim sistemi şikayetlerinde de etkilidir. Simflat tabletin etkili olduğu rahatsızlıklara bakıldığında neredeyse bütün sindirim sistemini ilgilendirdikleri görülebilir. Dolayısıyla da, insanların yaşam kalitelerine direkt olarak etki eden bir ilaçtır.

Simflat 40 mg ve 80 mg olmak üzere iki farklı dozdadır. Doz farkı, hastalığın şiddetiyle ilgilidir. Doktor tarafından genel durumunuz değerlendirildikten sonra bunlardan uygun olanı reçete edilir.

Simflat Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu ilacı kullanmak için doktor tavsiyesine ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Kendi başınıza ilacı kullanma kararı almanız, ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca tablet şeklinde bir ilaç olup, ağızdan alınır. Nasıl kullanılacağına ait bilgilendirme, doktorunuz tarafından yapılacaktır. Düzenli ve doğru kullanılması, etkili olması adına son derece önemlidir.
Çocuklarda kullanıma uygun değildir.

Simflat Yan Etkileri

Simflat yan etkileri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Karın ağrısı,
  • Kurdeşen,
  • Nefes almada güçlük,
  • Yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik.

Buradaki yan etkiler nadiren görülür. Ancak görülmesi durumunda acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurun veya doktorunuzla iletişime geçin.

Simflat Kullanıcı Yorumları

İlacı kullanan hastaların yapmış oldukları yorumlar, bu ilacı kullanacaklara önemli fikirler verir. Simflat kullanıcı yorumlarına bakıldığında, hastaların büyük bölümünün ilacın etkisinden memnun olduğu görülmektedir. Hatta bazı hastalar tarafından bu ilacın mucize olduğuna ilişkin yorumlar da yapılır. Kısacası yorumların büyük bir bölümünün olumlu olduğu söylenebilir.

Simflat 40 MG

Simflat 40 Mg, ilacın bir dozudur ve sadece doktor tarafından bu doz belirlenebilir.
Güncel fiyatı : 31.10 TL

Simflat 80 MG

Simflat 80 Mg, ilacın daha yüksek dozudur. Bazı hastalar, daha etkili olsun diye yüksek dozu tercih etmeye kalkabiliyor. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir, doktorunuza danışmadan kendiniz doz ayarlaması yapmayınız.

Güncel fiyatı : 31.10 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu