Şekilli Yazı Yazma – Şekilli Nick Yazma

Günümüzde internet kullanımının yoğun olduğu bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı insanlar gerek online ortamlarda gerekse de sosyal medya ağlarında kendine özel nicklerle farklılık oluşturmak istemektedir. Bunun ise en basit yolu şekilli yazı yazma veya şekilli nick yazmadır. Son dönemin trendlerinden birisi haline gelen şekilli yazıları, siz de kolay bir şekilde yazabilir ve bunları istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.

Şekilli Yazı Yazma

şekilli yazı yazma

Şekilli yazı veya şekilli nick denildiği zaman genellikle oyunlar akla gelir. Evet, bu tür yazılar ve nicklerin genel olarak oyunlarda kullanıldığı söylenebilir. Ancak günümüzde özellikle sosyal medya sitelerinde de şekilli yazı yazanların sayısının son derece fazla olduğu söylenebilir. Özellikle Instagram biyografisini şekilli yazı yazma ön plana çıkmaktadır. Kısacası internet ortamındaki birçok alanda şekilli yazılara ilginin olduğu söylenebilir. Peki, şekilli yazı nasıl yazılır?

Şekille yazı yazmak için farklı seçenekler vardır. Şekilli yazı yazma sitesi üzerinden istediğiniz türde yazı yazabilir ve bunları farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Ya da klavye tuşlarını kullanmak suretiyle istediğiniz gibi bir yazı oluşturabilirsiniz. Yani şekilli yazıları kullanacağınız platforma göre farklı seçenekleriniz olduğu söylenebilir.

Öncelikle birinci yöntem hem kısa hem de kolay olan yöntemdir.
Aşağıdaki siteye sitelerden birisini seçerek o sitede bulunan alana şekilli olmasını istediğini nicki giriniz.
İkincisi ise klavye yardımıyla şekilli yazı oluşturmaktır. Bununla ilgili detayları o bölümde aktarıyor olacağız.

Şekilli Yazı Yazma Sitesi

şekilli yazı yazma sitesi

Şekilli nick veya yazı yazma için kullanılabilecek en önemli alternatifin bu alanda hizmet veren siteler olduğu söylenebilir. Söz konusu sitelerin hazır fontları bulunur. Bu fontlar arasından beğendiklerinizi ücretsiz olarak kullanabilir ve istediğiniz yazıyı şekilli olarak yazabilirsiniz. Daha sonra ise yazılan yazıyı kopyalayarak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Şekilli yazı yazma sitelerinin günümüzdeki sayısı oldukça fazladır, ancak bunlardan bazılarının daha öne çıktığını söylemek yanlış olmaz. Söz konusu sitelerde yer alan font sayıları ve türleri de farklılık gösterir. Dolayısıyla bulduğunuz ilk siteden şekilli yazmak zorunda değilsiniz. Küçük bir araştırma ile bu şekilde çalışan çok sayıda site olduğunu görecek ve istediğiniz fontu bunlar arasından seçebileceksiniz.

sekilliyazi.net
sekillinickyazma.club
sekillinickyaz.club
sekillinickyazma.org

Şekilli Nick Yazma

şekilli nick yazma

Şekilli nick yazmak için sadece hazır siteleri kullanmak zorunda değilsiniz. Bazı uygulamalarda veya sitelerde, klavye ile kendiniz de şekilli yazılar oluşturabilirsiniz. Ancak burada bilinmesi gereken husus, her sitenin ya da her uygulamanın bu tür yazı şekillerini desteklememesidir. Yani istediğiniz her alanda klavye ile şekilli nick oluşturmanız mümkün değildir. Son olarak da her alanın kendine has kuralları vardır. Dolayısıyla da bir sitedeki işlemler, farklı bir uygulamada çalışmayabilir. Örneğin; Whatsapp üzerinde şekilli yazı için kullanmış olduğunuz yöntemlerin online bir oyunda çalışması mümkün olmayabilir. Whatsapp özelinde bakıldığında şekilli yazı yazmak için hazır olan emojileri kullanabilirsiniz. Bunun dışında yazılarınızı kalın, italik ve üzeri çizgili şekilde de yazmanız mümkündür.

Bunun için birçok yöntem olmakla birlikte en çok kullanılanı karakter eşlem ile klavye işaretlerini yapmaktır.

Instagram Şekilli Yazı Yazma

instagram şekilli yazı yazma

Sanıyoruz ki en çok aranan konulardan biriside, instagram biyografilerini şekilli yazma yöntemidir. Bunun için telefondan veya klavyeden tek tek işaretleri girmeniz çok zorlayacaktır. Bu sebeple size tavsiyemiz, şekilli yazı yazma siteleri kullanmanızdır. Instagram için en kolay şekilde şekilli yazıyı sadece bu şekilde yazabilirsiniz.
Örnek olarak aşağıdaki siteleri inceleyebilirsiniz.

Sekilliyazi.net
teknodiot.com
savebutonu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu