Lol Kaç Gb – 2023

League Of Legends ya da bilinen diğer ismiyle LOL, dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir şekilde oynanan online oyunlardan birisidir. Bu oyuna ilişkin merak edilen hususlar vardır. Bunların başında LOL kaç GB ve LOL sistem gereksinimleri gelir. Yazımızın devamında bu iki konu hakkında merak ettiğiniz detayları bulabilirsiniz.

lol kaç gb

LOL Kaç GB?

LOL kaç GB sorusunun cevabı sürekli değişim göstermektedir. Çünkü LOL online bir oyun ve sürekli güncellenmektedir. Yapılan güncellemeler, oyunun kaplamış olduğu alanın da değişmesine neden olur. Bundan dolayı 2023 yılında yapıan güncellemeyle LOL kaç GB şeklinde soru, daha doğru bir sorudur.

Kurulum dosyası 10.5 GB göstermektedir ancak yapılan son güncellemelerin ardından oyunun büyüklüğü yaklaşık 12 GB olmuştur. Oldukça ayrıntılı bir oyun olması ve grafik kalitesi dikkate alındığından bunun normal olduğu söylenebilir. Bu oyunu, kendi sitesinden indirebilir ve daha sonra da oynayabilirsiniz.

İlk defa LOL oynayacaklar, oyunun bilgisayarda ne kadar yer kapladığını anlamak için LOL kaç GB indiriyor şeklindeki soruları da tercih ederler. İlk başta bir install dosyası indirmektedir. Ortalama 50-75 mb ve daha sonra bunun üzerinden 12 GB ila 16 GB kadar bir oyun dosyası çekmektedir. Şuan için ortalama 12 GB olarak verilebilir. Ancak yakın zamanda gelecek bir güncelleme sonrasında bu durumun değişme olasılığı olduğu unutulmamalıdır.

İlk olarak indirilecek Lol dosyasının boyutu aşağıdadır.

lol kaç gb indiriyor

Ardından bu kurulum dosyasını başlattığınızda, kaç gb bir LoL dosyası yükleyeceğini göstermektedir.

lol kaç gb
10.5 GB oyun dosyası ile birlikte bazı veriler daha indirildiğinden 12 GB boş alanınızın olmasını tavsiye ediyoruz.

LOL Sistem Gereksinimleri

LOL sistem gereksinimleri, bu muhteşem oyunu bilgisayarınızda oynayıp oynayamayacağınızı anlamanızı sağlar. Eğer bilgisayarınızın özellikleri, aşağıda yer alan LOL sistem gereksinimlerinden daha düşükse bu oyunu keyif alarak oynamanız mümkün değildir.

LOL minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Win7 (64 bit) ve üzerinden bir işletim sistemi

  • Core 2 Duo E6850 veya 3 Ghz çift çekirdekli farklı bir işlemci
  • NVidia GeForce GT 8800 / AMD Radeon HD 5670 ve üzeri ekran kartları (512 MB ve daha yüksek)
  • DirectX v9.0c veya daha üst bir sürüm
  • 4 GB ram

Burada yer alan gereksinimler ile oyunu en düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Eğer yüksek ayarlarda oynamak istiyorsanız, bilgisayarınızın özelliklerinin daha yüksek olması gerektiğini unutmayın.

LOL (League Of Legends) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

LOL kaç gb, ne kadar yer kaplıyor, sistem gereksinimleri nelerdir şeklindeki soruları cevaplandırdığımıza göre oyun hakkında genel bilgilere değinmek yararlı olacaktır. LOL, Riot Games tarafından geliştirilen MOBA türü bir strateji oyunu olarak ifade edilebilir. İlk versiyonu 2009 yılında çıkan oyun, zaman içinde daha da geliştirildi ve halen de geliştirilmeye devam etmektedir.

Oyun, karakter geliştirme mantığında ilerliyor. Haritada, belirlemiş olduğunuz stratejiye göre ilerleyebilir ve size verilen görevleri yerine getirebilirsiniz. LOL, online olarak oynanır ve bu durum, arkadaşlarınızla aynı anda oynama imkanını size sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu