Adobe Photoshop Türkçe Dil Yapma

Bu rehberimizde popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Adobe Photoshop CS6 nedir, nasıl Türkçe yapılır, sistem gereksinimleri nelerdir gibi konuları yakından inceliyoruz.

Adobe Photoshop CS6 Nedir?

Adobe Phtosohop CS6, her kullanıcı kitlesine hitap eden popüler fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Karanlık teması sayesinde uzun saatler dikkatinizi toplayarak çalışabileceğiniz ara yüzde her araç hızlı ulaşılabilir şekilde konumlandırılmıştır. Resim ve video düzenlemeleri için eşsiz olan uygulama sunduğu detaylı seçenekler sayesinde benzersiz fotoğraflar üretmek artık çok kolay.

photoshop türkçe yapma

Photoshop CS6 Sistem Gereksinimleri

Windows

İşlemci: 64 bit destekli Intel Pentium 4 ya da AMD Athlon işlemci

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP (Service Pack 3), Microsoft Windows 7, Windows 8, Windows 10

RAM: 1 GB bellek

Depolama Alanı: Kurulum için 1 GB boş alan. Kurulum esnasında ekstra boş alan gerekebilir (taşınabilir USB belleklere yüklenemez)

Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768 ekran (1280 x 800 tavsiye edilir)

İnternet Bağlantısı: Photoshop CS6, ürün aktivasyonu, üyelik onayı ve çevrimiçi hizmetlerle çalışabilmek için uygun internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır.

macOS

İşletim Sistemi: Mac OS X v10.6.8, v10.7 veya Mac OS X Mountain Lion v10.8

RAM: 1 GB bellek

Depolama Alanı: Kurulum için 2 GB boş alan. Kurulum esnasında ekstra boş alan gerekebilir (büyük küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan birimlere ve USB belleklere yüklenemez)

Ekran Çözünürlüğü: 1024 x 768 ekran (1280 x 800 tavsiye edilir)

İnternet Bağlantısı: Photoshop CS6, ürün aktivasyonu, üyelik onayı ve çevrimiçi hizmetlerle çalışabilmek için uygun internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır.

Photoshop CS6 Türkçe Yapma

Photoshop CS6, bazı durumlarda varsayılan dil olarak İngilizce seçili gelebilmektedir ancak bu durumun çözümü son derece kolay. Programı Türkçe yapmak isteyen kullanıcıların ilk olarak programın yüklü olduğu klasöre gitmesi ve Locales\tr-TR\SupportFiles konumunu takip ederek dil klasörüne ulaşması gerekmektedir. Bu işlemin ardından dil klasöründe yer alan .dat uzantısına sahip dosyanın ismini programı İngilizce’ye çevirmek istiyorsanız girtw104281(.dat), Türkçe’ye çevirmek istiyorsanız girtw10428(.dat) olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus dosyanın yalnızca isminin değiştirilmesi, uzantısına müdahale edilmemesi gerektiğidir. Aksi takdirde dil dosyasında çeşitli hatalar ile karşılaşılabilmesi muhtemeldir. Eğer bu durumla karşılaşırsanız programı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Dil ayarlarınız istediğiniz şekilde güncellenmediyse program dosyalarına 3. Parti dil dosyası ilave ederek alternatif dil değiştirme yollarına başvurabilirsiniz. Bu yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak için Google’da araştırma yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu